Doğalâra Logo
Yeni yurdunuz Doğalâra olsun

Teknik Özellikler

Doğalâra KIZ ÖĞRENCİ YURDU, 84 öğrenci kapasitelidir. 6 tam kat ve 1 bodrum kat ve 1 teras katından oluşan betonarme binamızda 1 adet insan asansörü, ile yedek su depoları hidrafor ve jeneratör bulunmaktadır. Kalorifer ile ısınmakta olan tesisimizde 24 saat sıcak su mevcuttur. Isınma tesisatımızda bulunan kontrol sistemi ile kaloriferlerimiz dışarıdaki sıcaklığa göre otomatik olarak çalışmakta ve kapanmaktadır.

Doğalâra KIZ ÖĞRENCİ YURDU ile tüm tesisin yangına karşı korunması için gerekli tüm alt yapı titizlikle hazırlanmıştır. Tesisimizde altıncı kattan aşağıya kadar inen yangın merdiveni mevcuttur. Yangın merdiveninin her kattan çıkışı bulunmaktadır. Ayrıca, yangına karşı önlem olarak yangın tüpleri ve hortumları ile alarm sistemleri, yönetmeliklere uygun şekilde bulundurulmakta ve periyodik bakımları yaptırılarak kullanıma hazır durumda muhafaza edilmektedir.

Öğrenci katlarında ve tüm umumi yerlerde anons sistemi ve belirli saatlerde müzik yayın sistemi bulunmaktadır. Yurdumuz bünyesinde bulunan telefon sistemi, modern ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Robot sisteminin kullanıldığı yurdumuzda dışarıdan yapılan aramalarda öğrencilerimizin odasına direkt olarak bağlantı yapılabilmektedir.

Öğrenci odalarında bulunan elektrik tesisatını aktif hale getirmek için öğrencilerimize oda anahtarları ile birlikte elektrik kartları teslim edilmektedir. Söz konusu elektrik kartları, oda girişlerinde bulunan yuvalarına yerleştirildiğinde odadaki elektrik sistemi çalışır duruma gelir.

Doğalâra KIZ ÖĞRENCİ YURDU binası tasarım ve yapım aşamalarında DEĞİRMENCİ Şirketinin yöneticisi Mimar Metin Değirmenci tarafından DEPREM YÖNETMELİĞİ ne uygun ,sağlam ve güvenli bir şekilde tasarlanmış ve inşaa edilmiştir.