Doğalâra Logo
Yeni yurdunuz Doğalâra olsun

Doğalâra'da Yaşam

Doğalâra ailesi olarak zaman zaman yoğun ders programları, sınav ve aile özleminin stresini yaşan öğrencilerimiz ile birlikte aynı heyecanları, coşkuları, sevinçleri ve üzüntüleri yaşamak, anıları ve hayatı paylaşmak bizler için görevden çok bir yaşam biçimidir. Güven ve huzurun hakim olduğu bu büyük ailede yaşam günün 24 saati devam etmektedir.

Usta ve güleryüzlü aşçılarımız tarafından hazırlanan açık büfe sabah kahvaltısı hafta içi 07.00 - 09.30 saatleri arasındadır. Hafta içi okula gitmenin heyecanı içinde olan öğrencilerimiz hafta sonlarında daha geç uyanarak saat 11.00'e kadar devam eden ve her hafta değişik sıcak ekstra yemeklerin sunulduğu kahvaltının tadını çıkarma şansına sahiptir. Güzel havalarda bakçede yapılan sabah kahvaltısının ve sohbetin tadına doyum olmaz.

Öğrencilerimiz, derslerine yetişmek üzere birer ikişer yurttan ayrılırken yönetim ekibimiz de günlük çalışmalarına başlar. Bir taraftan akşam yemeği için mutfakta hazırlık yapılırken diğer taraftan temizlik işleri yürütülür.

Her gün saat 18.00'de başlayan ve 22.00'de sona eren akşam yemeği lezzetli yemekleriyle öğrencilerimizi beklemektedir.

Lobi ve Dinlenme Salonu, günün yorgunluğunu atmak isteyen öğrenciler için eşsiz bir sohbet ve okuma köşesidir. Lobinin tasarımında öğrencilerimizin rahatlığı ve şıklık bir aradadır.

Lobide bulunan büyük ekran plazma televizyon da öğrencilerimiz için hazırlanmıştır.

Öğrencilerimizin rahat ve huzurlu bir şekilde ders çalışabilmeleri için etüd salonu teras katında hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz ders çalışırken Çanakkale Boğazı manzaralı terasta rahatlayabileceklerdir.

Öğrencilerimiz Doğalâra nın şirin ve güzel bahçesinde dilediklerinde keyifli vakitler geçirebileceklerdir.